خرید فرش جهیزیه از مهم‌ترین تصمیماتی است که عروس خانم‌ها در خرید جهیزیه می‌گیرند. چون فرش تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه دارد. اگر در انتخاب فرش خانه عروس دقت نشود و گزینه مناسبی انتخاب نشود همه زحمتی که برای دکوراسیون خانه خود کشیده‌اید هدر می‌رود.
در این نوشتار از ماهور مارکت به شما خواهیم گفت چگونه فرش جهیزیه انتخاب کنید تا همه وسایل شما با هم هارمونی داشته باشند و خانه رؤیایی خود را بسازید و زندگی مشترکتان را با خانه‌ای زیبا شروع کنید.

 

فرش افشان طوسی

فرش افشان کاشان ، فرش کاشان ، فرش جدید

جدیدترین مدل فرش جهیزیه عروس فرش درسا 

 

 

فرش سروین کرم طلایی

فرش کرم طلایی، فرش مدرن، فرش جهیزیه عروس

مدل فرش جهیزیه رنگ کرم طلایی حتما کلیک کنید 

جدیدترین مدل فرش ماشینی

فرش نایین 

فرش الیا ، فرش مدرن طوسی

عکس فرش جدید ، فرش فانتزی ، فرش طوسی

جدیدترین فرش عروس با قیمت فرش الیا

پرفروش ترین فرش مدرن

طرح فرش جدید فرش مدرن طوسی ۸۰۳ 

 

 

انتخاب مدل فرش جهیزیه عروس

تنوع فرش برای خانه عروس و داماد بسیار زیاد است. به نظر شما تنوع زیاد خوب است یا نه؟ از یک نظر خوب است چون دست عروس خانم‌ها در انتخاب باز است و مشکل‌پسندترین افراد هم می‌توانند فرش انتخاب کنند. این یک مزیت بزرگ برای کسانی است که در این چند سال اخیر ازدواج کرده‌اند یا قرار است به‌تازگی از ازدواج کنند.

قبل‌ترها کار به این راحتی نبود. انتخاب‌ها محدودتر بود و دست عروس و دامادها در انتخاب مدل فرش جهیزیه عروس و طرح و رنگ آن بسته بود. در حال حاضر مهم نیست زوج‌ها چه رنگی را به‌عنوان رنگ اصلی خانه خود انتخاب کرده‌اند. مثلاً اگر دوست دارند تِم خانه آنها سرمه‌ای باشد به‌راحتی می‌توانند رنگ فرش جهیزیه را طوری انتخاب کنند که با این رنگ همخوانی داشته باشد و یا حتی از همین رنگ در آن استفاده‌شده باشد.

با اضافه شدن دستگاه‌های مدرن فرش‌بافی ظرافت و تنوع زیادی وارد دنیای رنگارنگ فرش شد. اما مزیتِ تنوع، تنها منحصر به رنگ و طرح نیست. تنوع مدل فرش جهیزیه عروس باعث می‌شود محصولاتی باکیفیت، ویژگی و درجه‌بندی متفاوت پیش روی خانواده‌ها قرار بگیرد تا بتوانند با توجه به میزان بودجه خود فرش جدید عروس انتخاب کنند.

اما تنوع همیشه خوب نیست. مخصوصاً در خرید فرش جهیزیه چون وجود گزینه‌های زیاد می‌تواند دردسرساز باشد. حساسیت زیاد خانم‌ها در خرید باعث می‌شود هنگام خرید نتوانند خوب تصمیم بگیرند. ذوق و شوق زیاد فرد باعث می‌شود در تصمیم‌گیری شتاب‌زده عمل کند و از طرف دیگر وجود گزینه‌های زیاد او را می‌کند. متأسفانه ترکیب این دو مشکل باعث می‌شود خیلی از زوج‌های جوان انتخاب خوبی برای خرید فرش جهیزیه نداشته باشند.

معمولاً خانواده‌ها چندین سال از یک فرش استفاده می‌کنند و اگر انتخاب درست نباشد باید چندین سال با آن کنار آمد. در ادامه نکات مهمی که حاصل تجربه تیم فروش ماهور است در اختیار شما قرار می‌گیرد. با این امید که شما بهترین فرش را انتخاب کنید و به انتخابتان افتخار کنید و سال‌ها از آن استفاده کنید.

 

عکس فرش خانه عروس و داماد

فرش ورساچه

نکاتی مهم برای زوجهای جوان هنگام خرید فرش جهیزیه

اولین نکته‌ای که یکی از باتجربه‌ترین افراد در فروشگاه ماهور مارکت با آن تاکید دارد این است که خانم‌ها هنگام انتخاب فرش ماشینی جهیزیه سراغ یک مدل فرش جهیزیه عروس می‌روند که در خانه یکی از دوستان یا اقوام دیده‌اند و از آن خوششان آمده است. این اشتباه متداولی بین عروس خانم‌ها است و بدون در نظر گرفتن مشخصات آپارتمان خود مثل متراژ خانه و شکل هال خانه تنها به این دلیل که فرشی در خانه دوستان زیبا به نظرشان آمده اقدام به خرید می‌کنند. فرش لباس خانه شما است و درست مثل لباس که ممکن است به یک نفر بیاید و برای فرد دیگری مناسب نباشد؛ آن فرش هم ممکن است در خانه شما به آن خوبی نباشد.

در خرید فرش حتما این چند نکته مهم را مدنظرتان قرار دهید:

۱. مشخصات آپارتمان مانند متراژ و نقشه و حتی میزان نور آن
سبک و رنگ سایر اسباب منزل
۲. اینکه مبل خانه شما از چه نوعی است و رنگ و حتی جنس آن چیست در انتخاب فرش جهیزیه مهم است. فرش مناسب مبل استیل و مبل راحتی با هم فرق دارند. استفاده از فرشی با طرح و نقش اصیل و سنتی در کنار مبل‌های مدرن مناسب نیست. همچنین که انداختن فرش جهیزیه مدرن در کنار مبل استیل ناهماهنگ است. این دو مورد را با وقتی مقایسه کنید که یک فرش ابریشمی با طرح‌های اسلیمی به خوبی با مبل استیل سِت شود.
۳. شاید این نکته به نظرتان عجیب بیاید اما سبک زندگی شما هم در انتخاب فرشتان مهم است. اگر عادت به زمین نشستن یا خوابیدن روی زمین دارید باید در انتخاب نوع و تعداد فرش دقت کنید. بعضی فرش‌های طرح مدرن به‌هیچ‌عنوان مناسب این سبک از زندگی نیستند.

انتخاب طرح مناسب فرش عروس

۴. نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید مربوط به طرح فرش است طبق یک اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، طرح‌های شلوغ یا رنگ‌های تیره باعث می‌شوند فضا کوچک‌تر به نظر برسد. اگر خانه‌ای که برای شروع زندگی خود انتخاب کرده‌اید کوچک است یا مبلمان و پرده‌ای که انتخاب کرده‌اید شلوغ است نباید فرشی با این مشخصات انتخاب کنید چون خانه شما شلوغ و دلگیر می‌شود. ممکن است زیبایی چشم‌نواز این فرش‌ها شما را به اشتباه بیندازد و آن را انتخاب کنید اما فراموش نکنید چیزی که درنهایت مهم است این است که تمام وسایل خانه شما در کنار هم متناسب و زیبا باشند و اصطلاحا به هم بیایند. پس بهتر است دنبال طرح‌هایی خلوت و با رنگ روشن و خنثی باشید.

۵. نکته بعدی که معمولاً به آن توجه نمی‌شود رنگ کف‌پوش خانه است. بسیاری از عروس و دامادها وقتی جهیزیه می‌خرند که هنوز خانه‌ای برای شروع زندگی انتخاب نکرده‌اند. هزینه بالای کرایه‌خانه باعث می‌شود نزدیکترین تایم به عروسی خانه اجاره کنند که برای خرید جهیزیه دیر است. رنگ کفپوش در انتخاب رنگ فرش و مبل و پرده مهم است. البته ممکن است با خود فکر کنید که کسی که چندسال یک‌بار اسباب‌کشی می‌کند چطور می‌تواند این نکته را مدنظر قرار دهد. نیازی نیست نگران باشید چون در اغلب خانه‌ها رنگ کفپوش طوری انتخاب می‌شود که خنثی باشد. اما همیشه اینطور نیست و باید تا جایی که می‌توانید به این مسئله توجه کنید. مثلاً فرش جهیزیه تیره‌رنگ برای خانه‌ای که کفپوش آن قهوه‌ای تیره است مناسب نیست.
۶. در پایان به یاد داشته باشید که اندازه فرش جدید عروس باید طوری باشد که با دیوار کمی فاصله داشته باشد تا بهترین نما را داشته باشد.

طرح فروش فرش جهیزیه در ماهورمارکت

فروشگاه ماهور مارکت در راستای مسئولیت‎های اجتماعی خود، طرح ویژه‌ای را برای حمایت از زوج های جوان در نظرگرفته است.

تمامی زوج های جوان که تاریخ ازدواج آنها در سال ۱۴۰۰ می‌باشد و در فکر تهیه و تدارک وسایل جهیزیه و ازدواج هستند، می توانند با خرید فرش جهیزیه خود از فروشگاه فرش ماهور مارکت ، کارت هدیه ۲۰۰ هزارتومانی هدیه بگیرند.

 

 

برای این منظور زوج های گرامی می تواند با ارائه کپی از عقدنامه و شناسنامه خود به فروشگاه ماهور مارکت مراجعه کنند.

در ضمن جهت سهولت در رفت و آمد، سرویس رایگان برای حضور و خرید از فروشگاه ماهور مارکت برای مشتریان تهرانی در نظرگرفته شده است که پس از هماهنگی با فروشگاه ارسال خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۳۸۴۳۷ تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مطالب مرتبط

4 نظر در “راهنمای خرید فرش جهیزیه و معرفی ۱۰ طرح پرفروش

 1. ویسی گفت:

  سلام تمامی این فرش هایی که گذاشتین رو میشه سفارش داد؟ من از دو مدل این فرش ها یکی برای هال و یکی برای اتاق خواب خوشم اومده قیمتش رو میخواستم بدونم

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام خدمت شما

   برای سفارش فرش به قسمت خرید فرش ماشینی بروید تمامی محصولات قابل سفارش گذاشته شده است.

 2. mahnaz گفت:

  سلام
  مدل های جدید تر دارید برای جهیزیه میخواستم فرش انتخاب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام خدمت شما

   فرش های جدید از کلکسیون ماهور رونمایی شده است که برای خرید فرش جهیزیه عروس عالی می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *