انتخاب فرش ماشینی در نگاه اول بسیار آسان است. اما انتخاب رنگ مناسبی که به بهترین وجه با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد، پیچیده تر است، زیرا باید تمامی اجزای موجود در محیطی که می خواهید فرش پهن کنید را در نظر بگیرید. بنابراین ما رنگ‌ها، تن‌ها و ویژگی‌های آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم تا بهترین کمک را به شما در انتخاب‌هایتان کنیم.

 

فرش افشان

اصولی که هنگام انتخاب رنگ فرش باید به خاطر بسپارید

واقعیت این است که یک فرش با رنگ‌های ملایم، فضایی آرام و با آرامش ایجاد می‌کند. برعکس، یک فرش با رنگ های روشن با تضادهای زیاد، بسیار پویاتر و گرمتر خواهد بود .

رنگ سرد و رنگ گرم

مفاهیم رنگ های گرم و سرد را همه می شناسند، اما چیزی که شاید کمتر بدانید این است که آنها ویژگی های خاص خود را دارند. در مورد فرشی با رنگ‌های گرم مانند زرد، نارنجی یا قرمز، بدانید که علاوه بر ایجاد فضایی گرم یا دلنشین، از خاصیت صمیمیت خاصی برخوردار است. برعکس، برای مثال، فرشی با رنگ‌های سرد مانند سبز، آبی یا بنفش، فضایی تازه، آرام و آرامش‌بخش را منتقل می‌کند.

با رعایت «نکات تزئینی» رنگ فرش خود را انتخاب کنید

قبل از شروع، باید بدانید که یک قانون اساسی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که همان قانون مد است: اگر می خواهید نتیجه ای هماهنگ به دست آورید، بیش از سه رنگ را با هم در نظر نگیرید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر یک تصمیم مبهم یا گیج کننده هستید. خوشبختانه، یک جایگزین ساده و اغلب مورد استفاده وجود دارد: سایه ها.
ممکن است به طور کامل با این اصطلاح آشنا نباشید اما در واقع بسیار ساده است. این در مورد بازی با یک رنگ، رنگ های نزدیک آن، شدت های مختلف و تضاد آن است. بنابراین انتخاب فرش باید عاقلانه باشد و با محیط آن سازگار باشد تا هارومونی نادرست ایجاد نشود.

نکته مهم دیگری این است که در رنگ‌ها زیاده روی نکنید. این کار باعث می شود چشم خسته شود و اثر ناخوشایندی بر جای می گذارد.

اگر در اتاقی فقط یک پالت زرد داشته باشید که به نارنجی می رود در حالی که تضادهای مختلف بین این دو را پشت سر می گذارید، به سرعت احساس ناراحتی خواهید کرد.

فرش مشکی برای یک دکوراسیون زیبا

فرش مشکی باید با دقت انتخاب شود تا اتاق را بیش از حد تاریک نکند و فضا را تیره و تار نکند، نور را جذب می کند. با این حال، درست مانند رنگ سفید، یک فرش مشکی اشیا یا رنگ های اطراف خود را زیباتر می کند. در واقع می‌توان آن را به راحتی با هر نوع رنگی مرتبط کرد.
در نهایت، یک فرش مشکی شیک است و می‌توان از آن برای دادن حس مدرن و متمایز به اتاق استفاده کرد. به عبارت دیگر، فرش مشکی یک لمس ظریف، ساده و محتاطانه است که به طور طبیعی در یک اتاق قرار می گیرد.

فرش طرح جدید فرش جدید ابعاد فرش فرش ترک

فرش هایی به رنگ سرد

فرش صورتی

فرش صورتی آرام، اطمینان بخش، گرم و تمیز است. اغلب برای اتاق خواب دختران استفاده می شود ، فضایی صمیمی ایجاد می کند. صورتی واقعا یک رنگ منحصر به فرد است که می تواند با هر رنگی که روشن و ملایم باشد جفت شود. از طرفی وقتی صورتی تند است باید کمی بیشتر مراقب تداعی ها باشید. در نهایت، برای یک فرش صورتی، اتاقی با رنگ نسبتاً خنثی را توصیه می کنیم تا سایه های اشتباه ایجاد نکنید.

فرش آبی
این رنگ در تعریف نماد شادابی و آرامش است. یک فرش آبی ظریف، ساده، بی تکلف است و اغلب برای آرام کردن یک اتاق استفاده می شود. حتی یکی از انتخاب های ارجح برای اتاق خواب است (به خصوص رنگ های روشن و پاستلی آن). فرش رنگ آبی نور را به خوبی منعکس می کند که باعث می شود روزانه بسیار دلپذیر باشد. با انتخاب فرش رنگ آبی شما می توانید انتخاب گسترده ای از رنگ ها را در کنار آن داشته باشید حتی به راحتی با رنگ های روشن یا سه گانه سفید/خاکستری/مشکی ترکیب می شود.

 

فرش در دکور

 

لمس طبیعت با فرش سبز
سبز، نماد طبیعت، تعادل، طراوت رنگی سرد است که آرامش و هماهنگی را القا می کند. سبز یک رنگ طبیعی زیبا است که الهام بخش رفاه و آرامش است. در قالب فرش نیز این مزیت را خواهد داشت به اتاقی که فاقد این رنگ است نور و جان می بخشد. این امر ترکیب آن را با رنگ های خنثی (قهوه ای، خاکستری، سفید و غیره)، رنگ های سرد (به خصوص آبی) و حتی رنگ های گرم (زرد، نارنجی و قرمز) آسان می کند. انتخاب فرش سبز یک انتخاب شاد برای فضای داخلی شماست.

فرش بنفش
این یک رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب است. این رنگ نسبتاً همه کاره است که بسته به شدت آن می توان نسبتاً گرم یا نسبتاً سرد در نظر گرفت. فرش ارغوانی همراه با رنگ‌های خنثی مجلل و شیک است. همچنین می تواند با رنگ های سردتر مانند آبی یا سبز و همچنین رنگ های گرم مانند قرمز مرتبط باشد. برای اینکه ظاهری مدرن به فضای داخلی خود بیاورید، فرشی با رنگ بنفش بدون شک انتخابی عاقلانه و بدون ترس است.

فرش هایی به رنگ گرم

اگر دکور عمدتاً سردی دارید و می خواهید همه چیز را با رنگ گرم متعادل کنید در اینجا رنگ های گرم را برای خرید فرش انتخاب کنید.

فرش قرمز
بدون شک متناقض ترین رنگ است. نیازی به گفتن نیست که این رنگ کاملاً گرم است که با به ارمغان آوردن احساس گرما، به اتاق شما روح می بخشد. بنابراین توصیه می شود که از قدرت رنگ قرمز غافل نشوید. از فرش قرمز برای اتاق هایی که نیاز به نور دارند استفاده کنید. ترجیحاً آن را در اتاقی با رنگ خنثی قرار دهید تا رنگ هایی مانند (سیاه، سفید یا حتی بژ) شکسته شود. اما نقطه قوت فرش قرمز نیز نقطه ضعف اصلی آن است زیرا بدون ایجاد “تضاد” با سایر رنگ های گرم ادغام مشکل خواهد داشت (حتی می تواند با رنگ نارنجی سازش پیدا کرد).

فرش زرد
رنگ زرد شادی و نشاط را انتقال می دهد و به همین دلیل یک رنگ طبیعی گرم محسوب می شود. اما مهمتر از همه، فرش زرد خاصیت نورانی بودن و جان بخشیدن به اتاقی را دارد که به شدت فاقد آن است. رنگی ملایم بر خلاف قرمز است و می توان آن را با رنگ های خنثی (سفید، کرم …)، سایه های سرد مانند آبی و حتی بهتر، بنفش (بهترین دوست آن) مرتبط کرد. اما این مورد برای رنگ های گرم (نارنجی، طلایی یا صورتی ملایم) نیز صادق است.

فرش نارنجی
رنگ نارنجی آرامشی واقعی به اتاق می دهد. همچنین گرم ترین رنگ دایره ای است. استفاده از آن در کنار رنگ‌های خنثی یا حتی خاکستری به یک چیدمان ایده آل منجر می‌شود. می توان آن را با دو رنگی که از آنها اماده است مانند قرمز و زرد هماهنگ کرد. به عنوان بخشی از یک فرش، استفاده از این رنگ ممکن است بیش از اندازه چشمگیر باشد بهتر است در کنار استفاده از فرش رنگ نارنجی از اکسسوری و سایه های رنگ خنثی استفاده کنید.

قیمت فرش مدرن فرش های جدید اندازه فرش ۶ متری قیمت فرش فانتزی ترک

فرش به رنگ خنثی

فرش سفید
برخی افراد سفید را یک رنگ نمی دانند. فرش سفید علاوه بر اینکه نماد خلوص و زیبایی طبیعت است، طراوت را نیز به ارمغان می آورد و به سادگی در همه جا، جا می شود. ویژگی اصلی آن این است که نور را تا حد ممکن منعکس می کند. از طرفی می توان آن را با تمام رنگ های دیگر حتی با برجسته کردن آن ها هماهنگ کرد! در نهایت، سفید یک رنگ “خنثی” است. بسته به ته رنگ و کاربرد آن در اتاق خاص، می توان آن را یک رنگ گرم یا سرد در نظر گرفت.

فرش قهوه ای
وقتی به قهوه ای فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می رسد درختان و رنگ های چوبی است. به همین دلیل یک قالیچه قهوه‌ای دارای رویه‌ای روستایی و شیک برای ما است . با رنگ خنثی خود، با ظرافت و سادگی، کاملاً با هر نوع فضای داخلی متناسب می شود. در نهایت، انتخاب یک فرش قهوه‌ای به معنای آوردن کمی سبک مدرن در دکوراسیون منزل است.

فرش بژ
یک رنگ مابین سفید و قهوه ای روشن است. فرش رنگ بژ را به سادگی می توان در همه جا استفاده کرد.
نقطه قوت قالیچه بژ بدون شک ارتباط آن با مبلمان با هر رنگی است که به صورت طبیعی و بدون نیاز به هیچ گونه تغییری با دکوراسیون متفاوت هماهنگ می شود.

فرش خاکستری
امروزه استفاده از فرش خاکستری بیشتر در بین جوانان رایج شده است. رنگ خاکستری بین سفید و سیاه است.
در کنار فرش خاکستری استفاده از اکسسوری های گرم و مدرنیته باعث می شود فضای مورد نظر شما جلوه زیبایی پیدا کند.
تنها نقطه ضعف آن این است که، مانند رنگ مشکی، اگر نمی‌خواهید اتاقی را بیش از حد تاریک کنید یا معمولاً نور ضعیفی دارد، نباید زیاد از این رنگ سوء استفاده کرد.

برای دیدن فرش ها در دکوراسیون های متفاوت و ایده گرفتن از آنها و انتخاب فرش مورد نظر خودتان می توانید از قسمت گالری تصاویر عکس منزل مشتریان را ببینید.
همچنین برای استفاده از مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و با خیال راحت خرید فرش را انجام دهید.

قیمت فرش ماشینی ۶ متری فرش مدرن طوسی سبز فرش آشپزخانه
۲/۵ - (۲ امتیاز)

10 نظر در “تقسیم بندی رنگ فرش براساس گرم/ سرد و خنثی بودن آنها

 1. شهین گفت:

  قیمت فرش ۱۲ متری چقدر میشه؟ ۱۲۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه لطفا قیمت میزارید

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام دوست عزیز

   قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته ۱۲ متری و همچنین قیمت فرش ۷۰۰ شانه را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

 2. هاجر گفت:

  برای مبلمان کرم چه رنگی مناسبه؟ و پرده چطور؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام دوست عزیز

   رنگ فرش و تناسب با دکوراسیون از مقاله های مفیدی است که به شما در انتخاب فرش مورد نظرتان کمک می کند.

 3. کاربر گفت:

  سلام برای تمیز کردن لکه های فرش سوال داشتم خدمتتون

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام

   حتما مطالب موجود در قسمت بلاگ ما در مورد مراقبت از فرش و یا انوع لکه فرش را چطور تمیز کنیم را مطالعه کنید.

 4. حبیبه گفت:

  سلام فرش اولی موجوده ؟ قیمت رو میشه بفرمایید

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام وقت بخیر

   بله قابل سفارش است.
   برای دیدن این فرش ها روی عکس کلیک کنید و یا از صفحه فرش ۱۲۰۰ شانه بازدید داشته باشید.

 5. راضیه گفت:

  سلام وقت بخیر
  شما مشاوره خرید فرش هم دارید؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام وقت بخیر

   برای مشاوره رایگان می توانید در صفحه اینستاگرام ماهور مارکت به آدرس @mahoor.market و یا تماس با شماره های موجود در سایت پیام دهید کارشناسان ما در اسرع وقت راهنمایی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *