قیمت فرش ماشینی 6 متری بستگی به جنس نخ و شانه و تراکم آن دارد. فرش شش متری کاربردهای زیادی دارد. این نوع فرش در مکان‌های مختلفی مانند پذیرایی، اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و… قابل استفاده است.

از مزیت‌های فرش 6 متری می‌توان به وزن کم و جابه‌جایی آسان اشاره کرد. به دلیل استقبال خریداران، فرش‌های 6 متری در طرح‌ها، مدل‌ها و رنگ‌بندی‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند تا سلیقه‌های مختلف را پوشش دهند.

انتخاب رنگ فرش

انتخاب رنگ فرش

برخی کاربران ممکن است به اشتباه تصور کنند فرش‌های 6 متری به دلیل ابعاد کمتر، کیفیت پایین‌تری هم دارند. در حالی که این طور نیست و فرش‌های با کیفیت بالا نیز در میان آنها به چشم می‌خورد که برای دکوراسیون‌های خاص کاربرد دارند.

قیمت فرش ماشینی 6 متری

به‌طور معمول قیمت فرش ماشینی 6 متری نصف قیمت فرش 12 متری بوده و مانند سایر فرش‌های ماشینی به تعداد شانه و تراکم و جنس الیاف وابسته است. هر چه شانه فرش بالاتر باشد قیمت فرش گرانتر می‌شود.

قیمت فرش 6 متری 1200 شانه گل برجسته

همانطور که در بالا هم اشاره شد هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر برود ظرافت آن بیشتر شده و فرش گرانتر می شود. فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه و 500 شانه قیمت بالاتری دارند

فرش 6 متری ماشینی ارزان

ارزان ترین فرش ماشینی 6 متری فرش‌هایی هستند که شانه آنها 500 یا 700 متر بوده و در بافت آنها از الیافی مانند پلی استر و… استفاده شده باشد.

در طرف مقابل فرش‌های 6 متری 1500 شانه که از نخ اکریلیک هیت‌ست شده، بالاترین قیمت این نوع فرش را به خود اختصاص داده‌اند.

عکس فرش 1200 شانه آمیتیس 

فرش 6 متری آمیتیس

فرش 6 متری آمیتیس

ابعاد فرش 6 متری

ابعاد استاندارد فرش 6 متری 2*3 متر است، بنابراین در خانه‌ها یا سالن‌های پذیرایی که عرض کمی دارند و استفاده از فرش‌های 12 و 9 متری در آنها ممکن نیست، فرش ماشینی 6 متری گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

برای مثال می‌توان دو یا چند فرش 6 متری را کنار یکدیگر پهن کرد. به خصوص برای اتاق خواب و فرش آشپزخانه‌ کوچک، فرش 6 متری تناسب خوبی با فضا دارد.

فرش آتوسا طلاکوب

برای خرید فرش ماشینی 6 متری شانه و تراکم را بر اساس کاربری مدنظر خود انتخاب کنید. برای مثال جهت آشپزخانه یا فضاهایی که رفت و آمد زیاد است، فرشی را انتخاب کنید که ضخامت بیشتری داشته و به اصطلاح پاخور خوبی برخوردار باشد. اگر فرش 6 متری را برای اتاق پذیرایی منزل یا محل کار خود می‌خواهید به سراغ مدل‌های 1500 شانه بروید.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *