اکثر ما هر روز فرش را جاروبرقی نمی‌کنیم اما ترجیح می‌دهیم که تمیز کردن فرش را به صورت منظم در برنامه‎های خود قرار دهیم، تا خانه همیشه تمیز و مرتب باشد. اگرچه جاروبرقی فرش‎های ما را مرتب نگه می‎دارد ، اما بعضی افراد می‎گویند جاروبرقی کشیدن به الیاف فرش آسیب می زند. دلیل این امر این است که مکش زیاد و چرخاندن جاوری جاروبرقی، الیاف فرش را کشیده و به مرور از بین می برد. در حالی که این موضوع واقعیت دارد، اما غالباً اثر خاک بر روی فرسودگی فرش بسیار بیشتر از جاروبرقی کشیدن است.

 

جاروبرقی کشیدن فرش

راهنمای جاروبرقی کشیدن فرش بدون آسیب به الیاف آن

تنظیمات جاروبرقی را چک کنید، معمولا جاروبرقی ها دارای چندین تنظیم هستند که به شما امکان می دهد برس جاروبرقی را برای سطوح مختلف انتخاب کنید. هرگز نباید در تنظیم کف برس جاروبرقی آن را در حالت برجسته قرار دهید در عوض در هنگام جاروبرقی کشیدن فرش، آن را در نرم‌ترین حالت تنظیم کنید.

آیا جاروبرقی کشیدن به فرش آسیب می‌زند؟

معمولا زمانی که افراد می بینند کیسه جاروبرقی از گرد و غبار پر شده است نگران می شوند. ممکن است تصور کنند که پرز و گردوغبار در کیسه جاروبرقی نشان‌دهنده این است که جاروبرقی کشیدن الیاف فرش آنها را از بین برده است. خوشبختانه ، این طور نیست. بطور کلی، فرش ها بدون صدمه دیدن می توانند چندین بار در هفته جاروبرقی شوند. باید بدانید ماندن خاک روی فرش، موجب رسوخ به الیاف فرش شده و زمینه ایجاد فرسودگی و باکتری در فرش خواهد شد.
جاروبرقی کشیدن فرش به صورت منظم و با درجه کم یکی از بهترین راه ها برای تمیز نگه داشتن خانه است. برای محافظت از فرش، جاروبرقی خود را در فضاهای پر رفت و آمد بیشتر بکشید. وجود گرد و خاک به ویژه زمانی که با کفش روی فرش‌ها رفت و آمد می‌کنید نه تنها از زیبایی و طراوات خانه می‎کاهد بله آسیب زیادی به الیاف فرش می‌زند.

چندبار در هفته فرش را جاروبرقی بکشیم؟

برای محافظت از فرش خود توصیه می‌شود حداقل هفته‎ای دو بار فضای ورودی و فضاهای پرتردد خانه را تمیز کرد. بقیه فرش ها حداقل هفتگی یکبار جارو کنید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *