پیدا کردن فرش ماشینی مناسب برای اتاق نشیمن ممکن است کمی سخت به نظر برسد ؛رنگ ها، طرح ها و مواد بسیار زیادی برای انتخاب فرش وجود دارد! نه تنها می خواهید رنگ با بقیه دکورها و دیوارها مطابقت داشته باشد، بلکه می خواهید فضا را برجسته کند، نه اینکه بر آن غلبه کند.
ما به شما نشان می دهیم که چگونه فرش را برای اتاق نشیمن انتخاب کنید. فرش‌ها وقتی با رنگ‌های مورد استفاده در اتاق نشیمن مطابقت داشته باشند، بهترین ظاهر را دارند، اما سایه‌های مشابه نیز خوب هستند – لازم نیست دقیقاً یکسان باشند. فرش یک عامل نهایی است که ظاهر یک اتاق را یکپارچه می کند و به آن حسی خاص می بخشد. با استفاده از رنگ مناسب فرش، اتاق گرمتر یا جادارتر به نظر می رسد.

 

فرش توسی جدید 8036

فرش توسی جدید ۸۰۳۶

نحوه انتخاب فرش اتاق نشیمن بر اساس رنگ

رنگ مناسب فرش به تمام عناصر دکور شما بستگی دارد:

 • اندازه اتاق نشیمن
 • میزان نور دریافتی
 • نوع کفپوش موجود

همچنین باید میزان استفاده در آن قسمت و نوع کاربری اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. اگر از اتاق نشیمن به ندرت استفاده می شود و دکور آن تمیز و مینیمال است، یک فرش رنگ روشن مشکلی ایجاد نخواهد کرد. با این حال، اگر کودک دارید یا از حیوان خانگی نگه داری می کنید، همان فرش انتخاب مناسبی نیست.
رنگ فرش همچنین می تواند اتاق را راحت تر، با فضای آرامش بخش، یا برای گرم کردن فضای اتاق نشیمن استفاده شود.

اگر فضا کوچک باشد،  نقشه ها و رنگ‌های شلوغ می‌توانند بیش از حد چالش‌برانگیز یا تاریک به نظر برسند.

یک اتاق نشیمن با نور روشن می تواند رنگ های مختلفی را در خود جای دهد، در حالی که یک اتاق نشیمن تاریک می تواند از انتخاب رنگ های روشن تر و گرم تر برای فرش ها سود ببرد.

فرش افشان

رنگ های مناسب برای فرش چیست؟

هیچ رنگ “خوب” واحدی برای فرش وجود ندارد، اما چند مفهوم طراحی وجود دارد که هنگام خرید فرش باید در نظر داشت.  البته حتما نوع استفاده از فرش در اتاق نشیمن و سبک زندگی خود را در نظر بگیرید.
به طور کلی، رنگ‌های تیره می‌توانند اتاق را کوچک‌تر یا دنج‌تر و صمیمی‌تر کنند و نقشه های تیره برای پنهان کردن کثیفی یا لکه‌هایی که می‌توانند در یک منطقه پرتردد یا با بچه‌های کوچک و حیوانات خانگی ایجاد شوند، عالی هستند.
سایه‌های روشن‌تر می‌توانند اتاق را مطبوع‌تر کنند، این یک ترفند بصری برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق است. حتی گیاهان داخلی ممکن است روی رنگ تاثیر بگذارد.

رنگ فرش را با مبلمان هماهنگ کنید

رنگ‌های گرم از طیف زرد، نارنجی و قرمز احساس گرما را در اتاق سرد افزایش می‌دهند، در حالی که رنگ‌های سرد مانند آبی و سبز فضای آرامش‌بخشی به اتاق می‌دهند.
رنگ‌های خنثی مانند کرم‌های شنی، خاکستری و طوسی می‌توانند حس سبکی و احتیاط را به اتاق ببخشند. اگر بقیه دکورها متمایز هستند و نمی خواهید توجه را از این قسمت ها دور کنید، فرش طوسی رنگ خنثی برای استفاده مناسب هستند.
علاوه بر رنگ، می توان به نقشه آن نیز فکر کرد، زیرا بسیاری از فرش ها از طرح هایی استفاده می کنند که دارای چندین رنگ هستند مانند فرش طرح افشان که از رنگ های بسیار زیبایی در نقشه آنها استفاده می شود.

فرش افشان کرم فرش وینتیج فرش آشپزخانه فرش ۹ متری

چگونه این نقوش را در اتاق نشیمن ترکیب می کنید؟

ابتدا پیشنهاد می کنیم از فرش افشان با مبلمان رنگی ساده برای ایجاد یک تغییر هیجان انگیز استفاده کنید. اگر مبلمان شما بسیار طرحدار است، یک فرش تک رنگ یا یک نقشه ساده و خنثی را انتخاب کنید. به این ترتیب تضادهای زیادی در دکوراسیون ایجاد نمی کنید که توجه را از یک طرف به طرف دیگر جلب کند.
به یاد داشته باشید که لازم نیست ۱۰۰٪ رنگ ها را مطابقت دهید – انجام این کار توصیه نمی شود. رنگ ها را نزدیک به یکدیگر نگه دارید و تغییرات طبیعی رنگ را که در دنیای زنده رخ می دهد در نظر بگیرید.

یک نکته برای مبل ها این است که رنگ فرشی را انتخاب کنید که مکمل رنگ اصلی مبل باشد. رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ استاندارد مقابل یکدیگر قرار دارند. به عنوان مثال، اگر یک مبل روکش شده با چرم دارید، می توانید با انتخاب فرشی با رنگ خاکستری آبی، آن را برجسته کنید.

فرش فیلی

رنگ فرش باید روشن تر یا تیره تر از مبل باشد.

با نزدیک نگه داشتن رنگ ها و ترکیب طرح، می توانید فرش ها را منسجم تر کنید. در یک اتاق بزرگ با چندین فرش، ایده خوبی است که رنگ برجسته ای را انتخاب کنید که در سراسر فرش تکرار شود تا به صورت بصری آنها را به هم متصل کنید.

رنگ فرش به سایه کف نیز بستگی دارد. فرش ها اغلب برای برجسته کردن مبلمان انتخاب می شوند، به طوری که یک فرش تیره با یک مبل روشن و یک فرش روشن با یک مبل تیره هماهنگ می شود.

اگر این مورد شماست، توصیه می کنیم فرش را بیشتر به رنگ کف اتاق نزدیک کنید تا رنگ مبل. با این حال، اگر رنگ مبل و فرش مطابقت دارند، می‌توانید با انتخاب فرشی با کنتراست بالا، تضاد زیاد بین آنها را از بین ببرید.

نحوه انتخاب فرش خنثی

اگر اتاق نشیمن شما از قبل رنگ های روشن زیادی دارد، ممکن است ترجیح دهید با در نظر گرفتن رنگ خنثی برای فرش، همه چیز را ساده نگه دارید. نکته ای که در مورد رنگ های خنثی باید به خاطر بسپارید این است که آنها هنوز هم می توانند ته رنگ های سرد یا گرم داشته باشند، بنابراین هنگام انتخاب رنگ ها از این موضوع غافل نشوید.

اگر اتاق از قبل دارای کفپوش تیره یا روشن است، ممکن است بخواهید فرش ها را در سایه ای مشابه نگه دارید تا حس منسجمی داشته باشید.

خنثی لزوماً به معنای خسته کننده نیست! فرش‌های طرح‌دار نیز در سایه‌های خنثی هستند که بدون غلبه بر رنگ‌های دیگر اتاق، توجه و علاقه را به شما می‌دهند. شما همچنین می توانید با تبدیل فرش خود به یک “منطقه مختلط” با خنثی ها بازی کنید. اگر مبلمان و اکسسوری های سیاه و سفید تک رنگ دارید، انتخاب یک فرش خاکستری خنثی فضا را لطیف می کند و بومی ایجاد می کند که عناصر دکور روی آن متضاد باشند.
یک فرش خوب می تواند اتاق را یکپارچه کند و عناصر و رنگ های مختلف را به هم گره بزند تا کلیتی جذاب ایجاد کند.

 

طرح فرش افشان کاشان فرش های جدید اندازه فرش ۶ متری قیمت فرش فانتزی ترک

اتاق نشیمن را با رنگ فرش جدید تزئین کنید

اگر مدتی است که به دکوراسیون خود دست نزده اید، اتاق ها خسته کننده می شوند در این صورت راه نسبتا آسان برای به روز رسانی اتاق نشیمن خود بدون ایجاد تغییرات زیاد و صرف هزینه زیاد، خرید فرش است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ما اغلب رنگ فرش را برای هماهنگی با یک رنگ برجسته در اتاق انتخاب می کنیم، مانند مقایسه آن با کوسن های مبلمان. استفاده از همین مفهوم می تواند طرح های رنگی بسیار متفاوتی را برای بازی به ما بدهد، با توجه به اینکه تصمیم داریم روی چه چیزی تمرکز کنیم.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

6 نظر در “رنگ فرش عالی برای یک اتاق نشیمن گرم و بزرگ!

 1. سروری گفت:

  فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری قیمت چند؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام

   قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۷۰۰ شانه را مشاهده کنید و قبل از ثبت سفارش حتما موجودی بگیرید

 2. بانی گفت:

  سلام فرش ماشینی با جنس خوب میخواستم بهترینش کدوم میشه؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام وقت بخیر

   برند ماهور بهترین فرش ماشینی است که با کیفیت صادراتی و بهترین متریال بافت می شود.

 3. مریم گفت:

  سلام از مدل های جدید فرش گل برجسته می خواستم چند نمونه ببینم

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام خدمت شما

   فرش برجسته جدید را در مدل های بسیار زیبا از صفحه لینک شده مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *