امروزه به دلیل زندگی آپارتمانی شستشو فرش در منزل امکان پذیر نمی باشد بهتر است شستن فرش ها را به آخر سال به دلیل شلوغ بودن قالیشویی ها موکول نکنید. زیرا ممکن است مراحل شستن، خشک کردن، اتو کردن و کاور کردن فرش به خوبی انجام نشود.

 

نگهداری از فرش ماشینی

بهترین زمان شستن فرش ها نیمه اول سال زمانی که هوا گرم تر است پیشنهاد می شود. اگر می خواهید برای سال جدید فرش را به قالیشویی بدهید بهتر است یک الی دو ماه قبل از آخر سال این کار را انجام دهید.

برای انتخاب یک قالیشویی مناسب در قدم اول باید به معتبر بودن آن توجه کنید. یک قالیشویی معتبر باید داری دستگاه های مکانیزه و مجهز برای شستشو فرش های ماشینی و همچنین کارکنان مجرب و باتجربه باشد.

برای اینکه فرش مورد علاقه شما بتواند برای مدت طولانی با بهترین کیفیت همراه شما باشد، توصیه می کنیم دستورالعمل شستشو را رعایت کنید.

بروی همه فرش های ماهور یک برگ راهنما ارسال می شودکه نحوه مراقبت و شستشو فرش در آن ذکر شده یا به دستور پشت فرش توجه کنید که دستورالعل نحوه شستشو فرش در آن به خوبی گفته شده است. حتما مطمئن باشید قالیشویی انتخابی شما این دستورالعمل ها را رعایت می کند و از مواد غیر استاندارد برای شستشو فرش استفاده نمی کند.

همچنین برای لکه زدایی از فرش می توانید از لکه بر استاندارد ماهورمارکت استفاده کنید.

لکه بر ماهورمارکت

حتما از مواد و لکه برهای استاندارد استفاده کند و همچنین توجه داشته باشید نحوه خشک کردن فرش به درستی انجام شود تا به بافت فرش آسیب وارد نشود و عمر فرش شما را افزایش دهد با خشک کردن کامل و درست با توجه به دستگاه های مدرن و به روزی که استفاده می کنند.

قبمت

قبمت فرش ابعاد فرش ۹ متری فرش گل برجسته فرش افشان

لطفاً همیشه به مواد فرش و دستورالعمل‌های مراقبت کارخانه سازنده توجه داشته باشید و در عین حال به یاد داشته باشید که تمیز کردن توسط خودتان هرگز نمی‌تواند جایگزین تمیز کردن توسط متخصص شود.
اگر می خواهید فرش خود را برای مدت طولانی نگه دارید، آن را به صورت حرفه ای در فواصل زمانی معین تمیز کنید، زیرا این تنها راه برای از بین بردن کثیفی های عمیق به طور موثر و مهمتر از همه بدون خطر است.

 

همچنین شما می توانید مطالب وجود در قسمت بلاگ ما مربوط به مراقبت از فرش را مطالعه کنید تا در زمان لزوم درست ترین کار را انچام دهید.

Rate this post

6 نظر در “کدام قالیشویی را برای شستن فرش ها انتخاب کنیم؟

 1. ... گفت:

  سلام لکه بر می خواستم سفارش بدم.
  یه قسمتی از فرش یک هفته ای میشه لکه گرفته اما هر کاری میکنم پاک نمیشه این لکه بر پاک میکنه ؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام خدمت شما

   اسپری لکه بر فرش ماهور لکه های تازه را از بین می برد و لکه های قدیمی را تا حدود زیادی کم رنگ می کند.

 2. ... گفت:

  سلام لکه بر می خواستم سفارش بدم.
  یه قسمتی از فرش یک هفته ای میشه لکه گرفته اما هر کاری میکنم پاک نمیشه این لکه بر پاک میکنه ؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام وقت بخیر

   اسپری لکه بر فرش ماهور لکه های جدید را به طور کامل از بین می برد و لکه های قدیمی را تا حدود زیادی کم رنگ می کند.

   از مطالب بلاگ راهکار برای از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش را مطالعه کنید.

 3. الیاس گفت:

  سلام چطور میتونیم اسپری لکه بر خریداری کنیم ؟

  1. نویسنده 3 گفت:

   سلام

   برای خرید اسپری لکه بر ماهور به روی لینک بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *