قبل از خرید فرش طراحان توصیه می کنند درباره نحوه چیدمان مبلمان روی فرش فکر کنید: یک چیدمان اولیه به تعیین اندازه و شکل کفپوش کمک می کند.
اگر اثاثیه اغلب از مکانی به مکان دیگر جابه‌جا می‌شوند، بهتر است فرشی با پرز کم انتخاب کنید تا از ایجاد چین و فرورفتگی جلوگیری شود.
در صورت وجود مبل که روزانه روی فرش قرار می گیرد باید به ضخامت پرز نیز توجه کرد. پایه های مبل می توانند آثاری بر جای بگذارند که ظاهر محصول را خراب کند. اندازه پوشش بستگی به مساحت اتاق و ویژگی های مبلمان دارد. یک فرش خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند تصور یک محیط زیبا و خوش طرح را نیز از بین ببرد.

 

قیمت فرش خرید فرش فانتزی مدل فرش جدید قالی طرح افشان

 

سبک های مختلف چیدمان مبلمان روی فرش ۴-۲-۰

 

قانون “۴” در چیدمان فرش

در این حالت مبل یا صندلی روی فرش با هر چهار پایه می ایستد. میز را می توان در مرکز قرار داد. به منظور حفظ حس وسعت در اتاق، لازم است که فرش تقریباً کل سطح کف را اشغال کند.

قانون «۲» در چیدمان فرش

مبلمان با دو پایه جلویی روی زمین می ایستند. فرش در این حالت نقش یک عنصر مرکزی را ایفا می کند.
مهم! طبق قوانین طراحی، فرش باید از هر طرف حداقل ۳۰ سانتی متر از مرزهای مبل بیرون بزند.

قانون “۰” در چیدمان فرش

مبلمان بدون تماس با پایه ها در اطراف جلد قرار دارد. فرش یک مبلمان مستقل است.

حرف آخر: فرش ها در فضای داخلی دو وظیفه دارند: کاربردی (محافظت از سرما) و زیبایی (تزیین فضا). اگر به درستی به چیدمان مبلمان روی فرش فکر کنید، حتی ساده ترین پوشش اصلی و چشمگیر به نظر می رسد.

البته هنگام خرید فرش ماشینی معمولا به زیبایی نقشه فرش ،  شانه و تراکم و همچنین قیمت فرش هم باید توجه کرد. برای این منظور می توانید مطالبی که در مورد انتخاب فرش یا طرح فرش جدید  در سایت ما موجود است مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “نحوه صحیح قرار دادن مبلمان روی فرش – قانون ۴-۲-۰

  1. سهیل گفت:

    خیلی عالی بود👌🏻👌🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *